Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eminem Životopis

2. 11. 2008

Eminem se vlastnim jmenem jmenuje Marshall Bruce Mathers 3. Detstvi nemel prilis stastne , zil sam z mamou a mladsim bratrem,tatu nikdy nevidel. Casto se stehovali mezi Kansas city a Detroitem,menil skoly , a tak se velmi tezce seznamoval z novymi kamarady.Ve 12 letech nakonec se s matkou usadili ve Warren v Michiganu.Jiz v mladi se stal fanouskem rapu a ve 14 letech se mu zacal take venovat .Ackoliv nedokoncil stredni skolu a vystridal nekolik ruznych praci, snazil se maximalne venovat hudbe.

25.12.1995 se jemu a jeho pritelkyni Kim Mathers narodila dcera Hillie Jade Scott.V roce 1996 vydal sve debutove album ,,Infinitive",ktere se setkalo s malou odezvou.Po vystoupeni v soutezi Freestyle rap v LAskem radiu,ziskal pozornost silneho hrace na poli hudby Dr. Dre , ktery mu pomohl s jeho uspesnym albem "The Slim Shady Ep", Kontroverzni povaha jeho textum a vystupovanim si z akratkou dobu nasly radu priznivcu.Prestoze je rap domenou cernosskch zpevaku,dokazal se jako jeden z mala belochu v tomto peveckem stylu velmi dobre prosadit .

Své třetí album "The Slim Shady LP" vydal 23.2.1999, bylo založeno na veleúspěšném singlu "My Name Is,". Album se během krátké doby stalo jedním z nejprodávanějších a získal za ně dvě ocenění Grammy pro nejlepší rapové album a nejlepší rapový sólový výkon "My Name Is,".

S jeho čtvrtým albem (druhým komerčním) "The Marshall Mathers LP" (2000) získal podobné úspěchy jako s předchozím. Během prvního týdne od vydání se prodalo kolem 2 miliónů nahrávek a stalo se tak nejrychleji prodávaným rapovým albem v historii. Kritikové vesměs album pochvalovali díky jeho ironii, ostrosti a kousavosti, ale díky svému obsahu vyvolalo mnoho debat, jelikož obsahuje mnoho obrazového násilí a protihomosexuálních nadávek. Eminem si dělá legraci téměř ze všeho a nezdráhá si dělat legraci z popových hvězd typu Bretney Spearsa a Christiny Augilery

Sdružení homosexuálů a lesbiček proti pomluvě (GLAAD) protestovali proti podpoře Eminema hudební stanicí MTV, při předávání ceny MTV Music Awards v roce 2000. Za svůj singl "The Real Slim Shady" získal ocenění MTV pro nejlepší videoklip roku a nejlepší mužské video. Stejně jako za minulé album získal cenu Gramy pro nejlepší rapové album a nejlepší rapový sólový výkon "The Real Slim Shady". Eminem na sebe opět upozornil v roce 2002 dalším kontroverzním albem "The Eminem Show", za účelem zmařit pokusy internetových pirátů, distribuoval toto album zdarma. Také stejný rok debutoval v Hollywoodském filmu "8 Mile".

Tento kontroverzní rapper má velmi bouřlivý život, několikrát byl zatčen za několik potyček a nošení zbraní. V září 1999 ho jeho matka Debbie Mathers-Briggs zažalovala o 10 milionů dolarů, za to že ji pomluvil na albu "The Slim Shady LP" naznačil, že byla narkomanka. Přesto navrhla, že se spokojí s dvěmi milióny dolarů, Eminem však odmítl dohodu a rozhodl se pro soud.

Také měl bouřlivý život se svou manželkou Kim Mathers, s níž se oženil v roce 1999, ale žili spolu mnoho let předtím. Kim se stala předmětem několika jeho písní včetně songu "Kim", který mezi nimi vytvořil velké pře. V červnu 2000 byla Kim hospitalizována po pokusu o sebevraždu. O měsíc později podal Eminem návrh na rozvod, ale Kim požadovala 10 miliónů dolarů a plnou péči o své dítě Hailie Jade Scott. Po dohodě nakonec přistoupil na požadavek přenechat péči dcery na Kim, ačkoliv tvrdil, že jeho dcera je pro něj nejdůležitější na světě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář